Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Svět pohádek, LD ZV ROH AZKG

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 195x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 195x, 196x
Svět pohádek
Loutkové divadlo bylo součástí ZV ROH Závodů Gustava Klimenta ve Znojmě.
Na vybudování údajně krásného divadla s velkou návštěvností se podíleli Kolár, Semrád a Veselý.

1962 s hrou Není nad Ferdu přihlášen do okresního kola STM loutkářských souborů.
1963 - únor - premiéra loutkové hry Zlatý kačer, spojená s komunikací s nejmenšími diváky. Rekvizity zakoupili zaměstnanci z vlastních prostředků.
Kroužek pro práci s dětmi při Závodech G. Klimenta připravil spolu s loutkářským souborem pro děti zaměstnanců loutkovou hru Ponocný a strašidlo.
Bibliografie:
KNÍŽÁK, Milan: Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku...., Praha, HK Nucleus 2005, s. 453.

LOUTKÁŘSKÝ soubor. (Podepsáno pře.) Rovnost: Brno-venkov, 1963, 10. 1.; 30. 1. (Excerpovala Markéta Čížková, stud. KDS FF MU Brno.)

NAD LOUTKÁŘSKOU částí STM. (Podepsáno zh - Zdeněk Hartman.) Rovnost: Brno-venkov, r. 1962, č. 116. (Excerpovala Jana Vavličová, stud. KDS FF MU Brno.)

Mapa působení souboru - Svět pohádek, LD ZV ROH AZKG

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':