Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Masarykova škola, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1946
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 195x
Působení: 194x, 195x
V letech 1947 a 1948 zde působili p. Šulc, otec loutkoherce Bohuslava Šulce (Divadlo Spejbla a Hurvínka), a studenti Radko a Miloš Hakenovi, později profesionální loutkoherci a členové divadla Spejbla a Hurvínka.
Hrály se pohádky pro děti i různé kabaretní a satirické pořady pro dospělé. K jednotlivým přestavením hrálo smyčcové kvarteto složené z profesorů školy.

V červenci 1948 soubor vystupoval na loutkářském sjezdu v Praze na výstavišti, bratři Hakenové zde předvedli pantomimicko-vizuální pořady s vlastnoručně vyrobenými loutkami, které zaujaly profesora Josefa Skupu natolik, že jim nabídl angažmá v Divadle Spejbla a Hurvínka, kde pak oba úspěšně působili řadu let.

1952 – Loutková scéna při Masarykově škole, V. Cinybulk: Ostrov splněných přání. Účast na ObP Červenec 1952, Lysá nad Labem.
Bibliografie:
ČERVENEC 1952. Oblastní přehlídka lidové umělecké tvořivosti. Plakát.

HAKEN, Miloš: Nejmladší museli obracet noty, in P. Grym: Hovory u Spejblů, Plzeň 1990, s. 133.

HAKEN, Radko: Na forbíně, in P. Grym: Hovory u Spejblů, Plzeň 1990, s. 144.

KNÍŽÁK, Milan: Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku od vystopovatelné minulosti do roku 1950, Praha 205, s. 304.

Mapa působení souboru - Masarykova škola, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':