Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Bratrství

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1948
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1949
Působení: 194x
1948 Spolek divadelních ochotníků Bratrství.
1949 sehrál 8 her, kromě Kojetína účinkoval také v Uhřicích, Nezamyslicích, Tovačově, Tvorovicích, Polkovicích, Křenovicích, Věrovanech a Ivani. Např. Vítěz nad smrtí, plakát Bratrství, mezi herci někteří zakládající členové budoucí Hanácké scény. Některé z her uvedených Bratrství, jsou také v soupisu her Hanácké scény. (Např. Šejnin – Turov: Setkání na Labi, J. Webster: Plukovník chce spát, L. Lenz: Růžové pondělí).

Na podzim roku 1949 se členové Spolku divadelních ochotníků Bratrství, Studentského sdružení a Sokola rozhodli spojit a založit nový divadelní soubor, který nazvali Hanácká scéna.
Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 366.

PRACNÁ, Sylva: Soubor informací o amatérském divadle v okrese Opava. Rkp. pro MČAD 1998.

ŘEZÁČ, František: Tradice ochotnického divadla v Kojetíně. (Šedesát let Hanácké scény Kojetín.) In: SILNÁ, Ingrid a kol.: Amatérské divadlo na Tovačovsku. Město Tovačov, spol. Tovačovský zámek 2010, s. 170, 173, 174.
Archivy:
DSZM Opava: plakát 1949

Archiv Sokola Kojetín:
Kronika TJ. Sokol Kojetín V., zápisy za léta 1947-1950.

Muzeum Kojetín:
fond Hanácká scéna, plakát divadelní hry.

Mapa působení souboru - Bratrství

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':