Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Škola - učitelé

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1960
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 196x
Povzbuzeni úspěchem představení, která 1959 připravili s dětmi,
1960 na jaře sehráli učitelé místní ZDŠ v režii Zdeňka Gruse Jiráskovu Samotu, velký úspěch, pokračovali společně se staršími ochotníky a mládeží.
1960 Molière: Jíra Danda aneb Chudál manžel,
1961 na jaře Drda: Dalskabáty, hříšná ves,
posledním představením byla opereta Jiřího Julia Fialy Divá Bára na motivy povídky B. Němcové, režie se jako u předchozích představení ujal Zd. Grus, orchestr řídil učitel Radek Kubíček, pozdější houslista orchestru olomoucké opery, výprava uč. Metoděj Vepřek, na jevišti hrál i organizátor poválečného divadla ve Štěpánově uč. Jaroslav Reimer.
Bibliografie:
KRÁČMAR, Jiří: Ochotnické divadlo ve Štěpánově. In: Lidová kultura na Hané. Sborník příspěvků ze IV. odborné konference 22.-23. 11 1995. Olomouc, Vlastivědné muzeum 1996, s. 98.

Související Bibliografie

Mapa působení souboru - Škola - učitelé

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':