Databáze českého amatérského divadla

Soubory: DS Brokát / DrO Hasiči

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 195x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 195X
Působení: 195X
1955 DS Brokát, G. Preissová: Její pastorkyňa, režie R. Flekl, porota okresní soutěže LUT ocenila promyšlenou roli Kostelničky v podání Jurkové.

1957 - dramatický odbor místní jednoty čs. požární ochrany - 14. 7. premiéra: Miloslav Stehlík: Selská láska, režie Rudolf Flekl, hráli osvědčení ochotníci Kovaříková (Douděrová), Šimčíková (Anička), Voříkovský (baron) i začátečníci Rotterová (milena), Hlobil (Honzík) a poprvé ve větší roli kapitána na sebe nejvíc ze souboru upozornil Šťastný.
Značka M.P. v referátu o premiéře připomínala ve Vesnických novinách Rýmařovska, že není dobře, že vedle sebe v obci existují dva soubory a že " utvoření jediného souboru s cílevědomým jak organizačním, tak i uměleckým vedením by jistě v budoucnu přineslo "ochotničení " v Horním Městi mnoho dalších )úspěchů..."
Bibliografie:
KULTURNÍ okénko. Vesnické noviny Rýmařovska 1955, č. 5. (Materiály zaslal J. Cepek, M Bruntál, prosinec 2007.)

M. P.: Z divadelní činnosti v Horním Městě. Vesnické noviny Rýmařovska 1957, č. 31. (Materiály zaslal J. Cepek, M Bruntál, prosinec 2007.)

Mapa působení souboru - DS Brokát / DrO Hasiči

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':