Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Dívčí obecná a měšťanská škola

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1934
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1952
Působení: 193x, 194x, 195x
1934 obecná škola dívčí připravila pohádku Vimy Sokolové Pohádka o zlatém klíči a živé vodě, režie Vl. Zachovalová a Boh. Vaňková, spolupracovalo rodičovské sdružení a dobročinný spolek Marta z Boskovic.

V 2. pol. 40. a počátkem 50. let aktivní Dívčí měšťanská škola. Uváděny pohádky, většinou v činoherně-tanečním provedení, většinou k Vánocům.
1945 Karel Balák: Pohádka o vánočním stromku, režie František Linda.
1946 besídka Radujme se, veselme se, účinkovalo 150 dětí, součástí recitace a divadelní hra Za maminkou, dále sborové zpěvy a tanečky
1947 Karel Balák: Pohádka o vánočním stromku, režie učitelka Jana Pavlů, pomoná r. Jar. Bečvář, hudba a nácvik zpěvů Vl. Veselý.
1949 v květnu - Vilma Sokolovská: Pohádka o zlatém klíči a živé vodě, režie Jana Pavlů, písničky složil Vl. Veselý, výprava Karel Klemsa, kostýmy Jiřina Veselá a Adéla Meluzínová.
1949 v prosinci - Němcová: Pohádka o Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku, režie J. Pavlů, pomocná r. Jar. Bečvář, hudební spolupráce Vl. Veselý, výprava ak. mal. Pavel Bačkovský, choreografie Jarmila Klosová.
1952 připravil ředitel školy a hudební nadšenec Fr. Linda se členy uč. sboru představení, kt. mělo 2 části - první bylo pásmo básní a zpěvů a účinkovalo v něm 50 žáků. Ve druhé části byl uveden balet Královna loutek v choreografii Jarmily Klosové. Hra byla opakována 7x ve velkém sále sokolovny.

1953/54 reorganizace školství.
Bibliografie:
BUŠINA, Jiří: Boskovické divadlo. Boskovice, MěKS 1994. 120 s. s fotodokumentací. kART.

Související Bibliografie

Mapa působení souboru - Dívčí obecná a měšťanská škola

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':