Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Osvětová beseda

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1956
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 198x
Působení: 195x, 196x, 197x, 198x
1956 založen Divadelní soubor Osvětové besedy, hrající ještě v 80. letech 20. stol., režie ochotníci starší generace Al. Kasal a K. Bartoš. Hrálo se v kinosále.
Od 1962 zájezdy do okolí. Repertoár pro letní a zimní divadlo. V létě v zámecké galerii Noc na Karlštejně, Zvíkovský rarášek, Paní mincmistrová, Lucerna, Václav Hrobčický z Hrobčic, Naši furianti, Město šťastných lásek, Na dvoře vévodském, Filozofská historie, Bílý jelen, Ženský boj. 1965-1970 krize.
1978 bez mateřské scény, premiéry v KD ve Kdousově, reprízy mimo město (Jemnice, Lomy, Pálovice, Mladoňovice, Trnava, Třebelovice, Lipník). Z úspěšných inscenací Ostrov Afrodity, Český Honza, Potopa světa, 11 repríz.
Do 1986 za 30 let 34 her pro 180 představení.
Bibliografie:
30 LET Divadelního souboru Osvětové besedy Police. Vydala OB Police jako přílohu Polického zpravodaje 1986.

Mapa působení souboru - Osvětová beseda

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':