Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Městští ochotníci / Jirásek / ZK RÚT

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1945
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 195x
Působení: 194x, 195x
1945 noví občané města, kteří ve svých bývalých působištích h. ODi, zal. Spolek městských ochotníků Podmokly-Děčín, Paní mincmistrová, v městském divadle.
1946 Velbloud uchem jehly. Řevnivost mezi Podmokly a Děčínem i osobní spory rozdělily spolek na K. Čapek Děčín a DS Jirásek Podmokly.
V sezoně 1946/1947 v restaurovaném městském divadle v Podmoklech 16 představení. Člen ÚMDOČ. Potíže s klubovnami, často se zkoušelo i po bytech apod., přesto na tu dobu poměrně vysoká úroveň představení. Na základě výzvy Ústřední rady odborů a odstupujícího ÚMDOČ se ochotnické spolky začlenily do masových organizací.
1950 Jirásek spolu s DS Sokol a Dětskou scénou RÚT do DrO ZK RÚT, Pasekáři, Zabitý, Mistr ostrého meče, Stará historie, Život je krásný, Soudce, nikoliv mstitel, Muž v pozadí ad.
Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla, II. díl. Praha, IPOS ARTAMA 2002, s. 180-181.

Související Organizace

Mapa působení souboru - Městští ochotníci / Jirásek / ZK RÚT

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':