Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Nocoje

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1988
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1989
Působení: 198x
DS NOCOJE se ustavil při KF ROH Zetor Brno; mladý soubor.

1988 - Jiří Řezníček: Já teda nevím, scénář a režie Jiří Řezníček.
"Očistně negativistická sonda do zmechanizovaně a zbanalizovaně viděného konzumního života velkoměstské mládeže, charakterizovaná při skladbách skupiny Stromboli jak mimoslovní akčností s drsnou tělesnou agresivitou - včetně přímých ataků na publikum -, tak občasným smyslem pro scénickou metaforu i dosud zajíkavou apelativnost." (dle V. Závodského)
1988 účast na dvoudenní nesoutěžní přehlídce experimentálních divadelních a instrumentálních skupin, nazvané Hry bez hranic I a pořádané v Rožnově pod Radhoštěm. 1989 účast na ObP Kopřiva, Kopřivnice.
Bibliografie:
BARTOŠ, Gunter: Kopřiva 89. AS 1989, 2. strana obálky. Foto:

WASCHKOVÁ, CÍSAŘOVÁ, Lenka. Kopřivový herbář (20 let netradičního divadla Kopřiva). Vychází s podporou města Kopřivnice.

ZÁVODSKÝ, Vít (vz): Rožnovská Thálie. AS 1988, č. 11, s. 12

Mapa působení souboru - Nocoje

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':