Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Divadlo poezie DK

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1974
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 198x
Působení: 197x, 198x
1974-1985 - Soubor v roce 1974 založila Jana Urbanová, poetické večery samostatně pořádal do roku 1977, kdy se spojil se členy místního divadelního souboru a začal souběžně připravovat večery poezie a činoherní představení. Na večerech poezie se podíleli zejména Richard Cimler, Jana Cimlerová, Jaromír Kejzlar, Helena Richterová, Vlasta Víňová, Irena Olšáková, Irena Studeníková, Iveta Martínková – Dušková (později profes. herečka), Iveta Eimannová – Ralková (později profes. herečka), Kateřina Dratvová, Rudolf Rýsl a František Rýsl, Václav Vašák. Ke všem představením komponoval hudbu nebo improvizoval klavírista Pavel Krs, Václav Vašák.
Z inscenací: Poezie Jiřího Wolkra, Karel Čapek: Apokryfy, Malá vernisáž (verše teplického básníka a naivního malíře Horymíra Zelenky), Božena Němcová: Z dopisů, J. Fučík: Pokolení před Petrem, Jiří Kutina: Mozart na Bertramce, Karel Šiktanc: Heinovské noci a další autoři.

1980 - Recitační soubor DK, Odkaz. Účast KP WP slavnostní zahájení WP.

Členové Divadla poezie se od roku 1985 plně věnují činohernímu divadlu.
Bibliografie:
DIVADLA svítící do tmy. (Malé scény 70. let 20. století.) Praha, NIPOS 2006, s. 155.

URBANOVÁ, Jana: Heslo pro publikaci NIPOS. Rkp. 2005.

Související Bibliografie

Mapa působení souboru - Divadlo poezie DK

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':