Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Glasis

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 2005
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 2006
Působení: 200x
2005 - Divadelní soubor Glasis Střední školy pro knihkupce a nakladatelské pracovníky, Tajemný přízrak Londýna, (pokus o divadelní podobu příběhu slavného Jacka-rozparovače), r. Jan Chytil, účast na KP Prima sezona.

\"Druhým představením v pondělním odpoledni byl pokus o divadelní podobu příběhu slavného Jacka-rozparovače. Pod názvem „Tajemný přízrak Londýna“ ji zahráli studenti Střední školy pro knihkupce a nakladatelské pracovníky z Brna. Divadelní soubor Glasis je poměrně nezkušeným kolektivem, kterého k divadlu přivedlo úspěšné účinkování na školních besídkách. Inspirací k detektivnímu příběhu byla filmová předloha i knižní příběh. Režisér Jan Chytil, který si zahrál také hlavní roli zákeřného lékaře-vraha, se snažil v necelé hodině vyprávět slavný příběh o záhadných vraždách mladých žen, nutno říct, že se mu to příliš nedařilo. Celé představení působilo rozpačitým dojmem, herecké výkony i režijní nápady vzbuzovaly místo napětí smích, detektivní až hororový žánr tak nechtěně vystřídala komedie. Scéna, která se skládala z pěti dalších mini-scén, nepomáhala a naopak zbytečně zaplňovala jeviště. Nepřesný a komplikovaný scénář pracoval s historickými motivy zednářů, dotkl se i židovské komunity tehdejšího Londýna, v autorských textech pak přecházel do současného slangu. Problémem bylo tempo inscenace, které diváky doslova uspávalo. Mladý kolektiv je však teprve na začátku svého divadelní tvoření a až čas se zkušenostmi ukážou, jestli je paní Thálie okouzlí natrvalo.\" (Rozsypalová)
Bibliografie:
ROZSYPALOVÁ, Jarka: Prima Sezóna aneb mládí vpřed! Amatérská scéna 2005, č. 2, s. 53-54.

Mapa působení souboru - Glasis

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':