Databáze českého amatérského divadla

Soubory: BDS Beznaděj

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 2000
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 2004
Působení: 200x
2000 Benešovské divadelní sdružení Beznaděj, sál v hospůdce u Matěchů.

2000-2001 Modrý model
"2000uvedli benešovští ochotníci pod názvem Benešovské divadelní sdružení Beznaděj hru “ze života sovětských pionýrů” z r. 1952 Nikolaj Nosev: Modrý model. Při vstupu do sálu podepisovali návštěvníci místopřísežné prohlášení, že nebudou herce bít, následně dostal každý sklenku ruské vodky. Sál byl vyzdoben různými hesly, dobovými fotografiemi a velkými portréty Gottwalda, Stalina a prapory zrušených pionýrských organizací. Budovatelské písně zpívány za doprovodu živé hudby. Každý návštěvník dostal časopis Pionýrská sedmička." Z informace Václava Votočka.

Divadelní sdružení "Beznaděj"
Novodobá historie ochotnického divadla v Benešově je zčásti svázána s divadelním sdružením Beznaděj. Mladá skupina, která vzešla zčásti z loutkohereckého souboru, se rozhodla nastudovat původně spíše recesistické představení Modrý model. Tato "optimistická hra ze života sovětských pionýrů" se setkala s překvapivým úspěchem a po prvním uvedení v novém sále restaurace Slunce 19. května 2000 se s přestávkami stále ještě příležitostně hraje ... Účinkující během zkoušek text poněkud vylepšili, doplnili a průběžně jej aktualizují, takže diváci nikdy nevidí stejné představení.

2004 - 4. července - Josif Dik a Jurij Trifonov: Čest oddílu - jakési volné pokračování Modrého modelu. Hráno u příležitosti Sjezdu rodáků a přátel Benešova u Semil.
Bibliografie:
HOLUBIČKOVÁ, Lenka: Šest století v nás aneb Benešov u Semil 1411 - 2011

VOTOČEK, Václav: Soubor informací z okresu Semily. Rkp. pro MČAD 1998. Nestr. Viz Místa/Okresy/Semily/Texty.

www.benesovusemil@cz

Mapa působení souboru - BDS Beznaděj

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':