Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Občanská beseda, DO

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 192x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1938
Působení: 192x, 193x
Divadelní odbor Občanské besedy
zábavní repertoár a česká klasika, hrálo se U Husičků, v přírodě u rybníka, v lese, na hřišti, zájezdy do Šternberka, na Sv. Kopeček.
Ročně 4-5 her, do 1938 sehráli okolo 60 her, činohry, hry se zpěvy /např. Madlenka z kovárny/. Ochotníci si zbudovali vlastní divadlo v přírodě /Pod úhorem/, hrávali i na návsi a na hřišti /Maryša, Muzikantská Liduška, Na polském zámku, Na tý louce zelený, Petříček a Pavlíček, U panského dvora...V zimě se hrávalo v hostinci U Husičků. Pořádali zájezdy po okolí. Divadlo se hrálo až do poloviny 50.let. Podílely se i školní děti. Poslední představení v roce 1964.
Bibliografie:
NAKLÁDAL, Antonín: Soubor informací o ochotnickém divadle na okrese Olomouc (dle výpovědí a zpráv místních pamětníků z 30 obcí). Rkp. pro MČAD 1998. Viz Místa/Okresy/Olomouc/Texty.

SKARUPSKÝ, Jiří: Ochotnické divadlo v Bělkovicích-Lašťanech.
In: Lidová kultura na Hané. Sborník příspěvků ze IV. odborné konference 1995. Olomouc, Vlastivědné muzeum a Vlastivědná společnost muzejní 1996, s. 120-126. kART.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':