Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Satirikon

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1961
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 196x
Divadlo Satirikon zahájilo činnost v roce 1961, zřizovatelem Odborné učiliště Dolu 1. máj v Karviné. Vedoucí Eduard Světlík.
Působilo do 1966, inscenovalo pásmo poezie B. Brechta a kabarety autorské trojice Eduard Světlík, Jiří Machálek a Jiří Němec, např. On - ona - ono, Miniatury, Můj přítel a já.
Hrávalo v Karviné a Ostravě, vystupovalo na soutěžních přehlídkách, hostovalo v moravských městech a v Jihočeském kraji. Celkem sehrálo asi šedesát představení.
Bibliografie:
PÓDIA z krabičky. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století. Praha, NIPOS 2005. Zdroj informací Eduard Světlík.

Amatérská scéna 1964, č. 9, 2. s. obálky.
Archivy:
Archiv Eduarda Světlíka.

Související Bibliografie

Mapa působení souboru - Satirikon

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':