Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Reflex

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1960
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1963
Působení: 196x
1960-1963 Reflex, divadlo mládeže Julia Fučíka, např. Schůzka pod Špalíčkem, Jarní Reflexcockteil, Nikdo není doma.

Soubor Reflex byl v Chebu založen v roce 1961 asi 12 členy při příležitosti soutěže Hledáme nové talenty. Zřizovatelem se stal OV ČSM Cheb. Vedoucí Josef Jakoubek. Spolupráce s oblastním divadlem v Chebu. Z repertoáru:
1962 Nikdo není doma, kabaret Vlastimila Valenty a Jiřího Baiera; dále Člověk, režie Jana Vokálová - členka chebského divadla
Bibliografie:
VODIČKA, Libor: Hnutí divadel MJF - amatérských i profesionálních - v letech 1959-1968 (mimo území města Prahy). Seminární práce. Brno, FF MU 1996, s. 52.

PÓDIA z krabičky. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století. Praha, NIPOS 2005, s. 171.

Mapa působení souboru - Reflex

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':