Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Orel

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 192x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1948
Působení: 192x, 193x, 194x
Koncem 20. let DS Orla, křesťansko-sociální problémy, veselohra, hry se zpěvy.1938 Bílá nemoc, Paní Marjánka, matka pluku a Naši furianti.

1946 – Jaroslav Maria Veselský: Národ pod křížem, vlastní jeviště v orlovně.
Z plakátu: Divadelní kus tento jest hrou, která upoutá diváka od začátku až do konce svou rušností a dramatickou napínavostí děje. Líčí boj víry s nevěrou, líčí studenta vysokoškolského, od rodičů dobře vychovaného, jak ztratil víru a stal se šiřitelem nevěry, až v hodině smrti poznal, že jest Bůh a věčnost. Přijďte, abyste poznali, k jakým koncům vede nevěra, a odnesli si zásobu hlubokých myšlenek, o nichž byste uvažovali. Zdař Bůh!
1948 se spojily Sokol a Orel.
Bibliografie:
DRŮBEK, Jan: Divadelní paměti (1869-1930). Rkp.

GLOSER, Jaroslav: Bysterské divadlo. K 100. výročí založení Spolku divadelních ochotníků a prvního ochotnického představení v Bystrém. Bystré, MNV a SČDO 1970. 44 s. Úvod Jaroslav Vojta.

Související Organizace

Mapa působení souboru - Orel

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':