Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Hasiči

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1933
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 194x
Působení: 193x, 194x
1933 zal. místními rolníky a dělníky DrO SDH,
zakladateli Josef Maxant, poté víc něž desetiletí předseda, ale i režisér Dramatického odboru, dále K. Látal, Hynek Nepustil a Frant. Pavelka.
Jednatelem a režisérem nejméně do roku 1943 Karel Molík.

Hrálo se na novém moderním jevišti nebo v přírodním amfiteátru v Březovském lese (vybudován pod vlivem úspěchů divadla v přírodě ve Lhotě nad Moravou (dříve Lhota u Nákla).
1937 v seznamu členských spolků ÚMDOČ.

Se spolkem pohostinsky hráli i členové olomouckého divadla Raušer a Brož.
.
Do 1943 celkem 31 her, 5 her do konce války, např. Sokol-Tůma: Pasekáři, Mrštíkové: Maryša,Tetauer: Zpovědník, Jirásek: Vojnarka.
Bibliografie:
OLBERT, Jaroslav: Tradice ochotnického divadla v přírodě a loutkového divadla ve Lhotě nad Moravou. In: Lidová kultura na Hané. Sborník příspěvků ze IV. odborné konference 1995. Olomouc, Vlastivědné muzeum a Vlastivědná společnost muzejní 1996, s. 109. kART.

VE SLUŽBÁCH Thalie II. České divadlo ochotnické. Soubor dokladových statí. Liberec, V. Talík za spolupráce ÚMDOČ 1946, s. 171.

ZPRÁVA o činnosti ÚMDOČ za rok 1937. Seznam spolků a odborů sdružených v ÚMDOČ, s. 67.

Související Organizace

Související Pojmy

Mapa působení souboru - Hasiči

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':