Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Katolický dům / Katolická jednota

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1911
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 192x
Působení: 192x
Katolický dům
1911 - 22. 12. v sobotu - Wilson Barret: Ve znamení kříže, slavnostní představení náročné hry zahájilo provoz nově postaveného spolkového Katolického domu. Po dvou letech, kdy ochotníci Katolické jednoty neměli vlastní jeviště, zvládli představení nadmíru přesvědčivě.
Prostředí domu k tomu napomáhalo - prostorný, obecenstvem zcela zaplněný sál, nádherné dekorace, které maloval 20letý člen spolku Horňák, nádherné kostýmy, pořízené osvědčenou pí Žampachovou. Režie byla v rukou zkušeného režiséra a herce, oficiála Macala. Ač trvalo divadlo 4 hodiny, nikomu se dlouhé nezdálo.
V neděli dopoledne se konala valná hromada spolku Katolický dům a odpoledne se představení konalo po druhé. Sál i přísálí byly diváky z města i okolí přímo natřískány, takže se muselo opakovat i po třetí.192x(7?) Divadelní jeviště dodal Pepa Máca,Újezd u Brna.
Bibliografie:
Dílny moderních jevišť Pepa Máca. Nabídkový katalog. Újezd u Brna, vl. n., s. a., s. 55-57.

Mapa působení souboru - Katolický dům / Katolická jednota

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':