Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Doušek

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 197x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 197x
Působení: 197x,
Praha 3, Divadelní soubor Doušek OKD, hrál v Žižkovském divadle.
Od 1976 soubor zaměstnanců Vysoké školy ekonomické nejprve pod názvem Doušek, později jako Rampa pracoval v Žižkovském divadle.
Soubor, který programově vytvářel představení pro děti, sice nevynikal žádnou velkou invencí, ale vybíral z produkce pro děti poměrně kvalitní tituly a zaplňoval tak na obvodě citelnou mezeru mezi loutkovým divadlem pro nejmenší (tehdy se hrálo na Chmelnici) a divadlem pro dospělé.
1979 - Jan Jílek: Šípková Růženka. Účast KP.
Od 1976 scénografem souboru Richard Beber.

Časem v souboru narůstaly vnitřní problémy a po dlouhé etapě, kdy soubor vlastně nepracoval, mu bylo v roce 1982 zrušeno zřizovatelství.
Bibliografie:
VÝSTAVA Scénografické školy SČDO & Amatérské scénografie.Katalog výstavy pořádané SČDO ve spolupráci s DÚ, Městskou knihovnou, Kulturním domem hl. m. Prahy v Městské knihovně v Praze 20. 6. - 15. 7. 1979.

Související Osobnosti

Mapa působení souboru - Doušek

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':