Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Praha, Divadelní konfrontace

Přehlídka: Praha, Divadelní konfrontace (kraj Praha)
Ročník: 1
Rok: 1987
Začátek: 1.9.1987
Konec: 28.2.1988
Přehlídka pražských amatérských divadel - samostatná.

Divadelní konfrontace - přehlídka probíhala průběžně po celou sezónu od září 1987 do února 1988 v Klubu mládeže Rokoska a v Závodním klubu ROH pracovníků obchodu na Staroměstském náměstí.

K 1. ročníku Divadelní konfrontace řekl 14. února 1989 Alexej Pernica, odborný metodik pro Divadlo, v rozhovoru pro Mladou frontu:
"Divadelní konfrontace je stejně organizovaná (pozn. jako ostatní pražské přehlídky), jenomže představení posuzuje pouze laická porota a diváci. Chtěli jsme, aby tři nejlepší soubory z konfrontace postoupily do celopražského krajského kola. Vloni to tak bylo, ale letos se odborníci i naše vedení postavili proti. Bohužel, protože srovnání laického vkusu s odborným je přinejmenším zajímavé."
(rozhovor vedla Pavla Matějů)
Účast souborů:
Celkem 15 inscenací – 3 vyhodnocené diváckou porotou

Praha 6, DS KULHO OKD, To je bomba, šéfe aneb Něžná Barbora.

Praha, DS Dostavník ZK ROH pracovníků obchodu, Perunův šíp.

Praha 4, Studio pohybového divadla OKD, Mezopotamie.
Paralelní akce:
Anketa diváka
Bibliografie:
PROCHÁZKA, Bohumír: Přijďte si na Rokosku zahrát divadlo…1. ročník Divadelní konfrontace 1987-88. Amatérská scéna 1988, č. 8, s. 11.

MATĚJŮ, Pavla: Amatéři nehrají pro čárku (rozhovor s Alexejem Pernicou, metodikem pro divadlo Kulturního domu hl. m. Prahy). Mladá fronta 14. 2. 1989.

Související Obrázky

Praha, Divadelní konfrontace, 2. roč., 1988-1989, Mladá fronta, Pondělky na Rokosce 17. 8.1988


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':