Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Chrudim, Loutkářská Chrudim

Přehlídka: Chrudim, Loutkářská Chrudim
Ročník: 66
Rok: 2017
Začátek: 30.6.2017
Konec: 6.7.2017
66. Loutkářská Chrudim je koncipována jako celostátní přehlídka a dílna amatérského loutkářství ve všech jeho formách a projevech.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá NIPOS-ARTAMA, město Chrudim prostřednictvím organizace Chrudimská beseda a spolku Společnost amatérské divadlo a svět.

Přehlídky se mohou zúčastnit amatérské soubory a jednotlivci z celé České republiky, kteří využívají principů loutkového divadla.

Do programu navrženo celkem 24 inscenací, 8 inscenací bylo nominovaných, 16 inscenací bylo doporučeno.
Účast souborů:
Soubory v hlavním programu

Jablonec nad Nisou, LS Vozichet, R. Hancvencl podle Daniela Defoe: Robinson, r. Rudolf Hancvencl.

Praha, Ilegumova divadelní společnost, Jakub Hojka a kol. podle tradiční ruské pohádky: Zlatá ryba, r. Jakub Hojka a kolektiv.

Liberec, Divadelní společnost Kordula, z. s., M. Kubátová, R. Krause, V. Kušvancová: Nevěsta bílého medvěda, r. Rudolf Krause.

Hořovice, NA HOLOU, Ludvík „Říha“ Řeřicha dle Džiana Babana, Vojtěcha Maška a Jiřího Gruse: Mayovka aneb Ve stínu šumavských hvozdů, r. Ludvík „ŘÍHA“ Řeřicha.

Plzeň, Rámus, Z. Vašíčková na motivy arabské pohádky: V prdeli, r. Zdena Vašíčková a soubor. Nominace na CP Jiráskův Hronov.

Jaroměř, Mikrle, Kolegium hraběte Šporka, K. Čapek, J. Holasová, M. Kubina: Šlépěj, r. Matěj Kubina a Jarka Holasová. Nominace na CP Jiráskův Hronov.

Svitavy, Soubor Naopak Dramatické školičky, Jana Mandlová a soubor: Všichni jsme si…, r. Jana Mandlová a soubor.

Homole, Studio divadla ŽAS, L. Fuxová, S. Kočvarová na motivy lidové pohádky: Kozí pohádka, r. Stanislava Kočvarová.

Jablonec nad Nisou, LS Vozichet – přípravka, J. Polanská na motivy pohádky Jak doktoři vyléčili velrybu: Doktoři a velryba, r. J. Polanská.

Chlumec nad Cidlinou, ZUŠ, E. Lear, A. Přidal v úpravě kolektivu souboru: Co se stalo u jezera Piplpopl, r. Romana Hlubučková.

Veselí nad Moravou, ZUŠ, Civarámo 2 plus 3, V. Trávničková: Krásná Pinbaba, r. Vítězslava Trávníčková.

Praha, Tradiční loutkové divadlo Zvoneček, D. Kábrtová podle K. J. Erbena: Otesánek, r. Denisa Kábrtová .

Horažďovice, JOJO, soubor na motivy lidové pohádky: Otík, aneb co se skrývá v kolébce, r. Tomáš Machek. Doporučení na CP Jiráskův Hronov.

Brno, Spolek loutek Loutkino, Alena Zemčíková podle lidových bajek: Liška 3× jinak aneb, kdo jinému jámu kopá…, r. Radomír Prokop, Alena Zemčíková.

Jaroměř, JakKdo, ZUŠ F.A. Šporka, A. a V. Mrštíkové, J. Holasová a soubor: Musí to bét?, r. Jarka Holasová a soubor. Doporučení na CP Jiráskův Hronov.

Jaroměř, Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, V. Říha, J. Holasová a kol.: Ubrousku, prostři se!, r. Jarka Holasová a soubor.

Žamberk, MajTO, ZUŠ, Karel Šefrna: Zelený příběh s modrým koncem aneb Maruška, r. Olga Strnadová.

Písek, LS Nitka, S. Kočvarová podle E. Štorcha: Lovci mamutů, ohně a života, r. Stanislava Kočvarová.


Soubory v programu Fenomén loutka aneb Tradice, která se rozvíjí:

Praha, Spastiks / HAMU, kolektiv autorů: Dopad, r. Tomsa Legierski.

Praha, Studio DAMÚZA, A. Mikulka: Houpací pohádky, r. Diana Čičmanová a Dominik Linka.

Spolek SunCab.org a maringotky, Bylinková exkurze a The Collector.

Praha, Studio DAMÚZA, Filip Jevič: Bajaja, r. Filip Jevič.

Plzeň, Divadlo Alfa, Šimon Olivětín: Cesta do středu země (sopouchem Milešovky), r. Tomáš Procházka.

Plzeň, Západočeské muzeum, Paleontologie naživo (vzdělávací dvojprogram Západočeského muzea v Plzni a divadla Alfa).

Liberec, Naivní divadlo, Judith Schalanskz, Filip Homola: Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých, r. Filip Homola.

Praha, Studio DAMÚZA, Vendula Bělochová: Momotaró, r. Vendula Bělochová.

Praha, Chrudim, Loutkářská konzervatoř II. ročník, kolektiv autorů: Zanechat stopu, lektoři konzervatoře Michaela Homolová a Filip Homola.

Berlín (DE), Theater Couturier & Ikkola, Wolf Erlbruch, Jörg Lehmann: Kachna, Smrt a Tulipán, r. Jörg Lehmann.

Praha, Láďa Karda, KALD DAMU, Ladislav Karda: Loutky a cigára, koncept a realizace Ladislav Karda.

Drážďany, (DE), Cie. Freaks und Fremde, Sabine Köhler a Heiki Ikkola: Freakshow: The Best In Town !!!, r. Sabine Köhler a Heiki Ikkola.

Praha, Studio DAMÚZA, Markéta Sýkorová: Jakoubkovo splněné přání, r. Markéta Sýkorová.

Pustá Kamenice, Martin Hak, Martin Hak: Vyberte si pohádku (živé vyprávění klasické pohádky), vypráví Martin Hak.

Pécs (HU), MárkusZínház, Mihály Bizás, Gábor Pilári, Lili Eszter Pilári, Zsuzsanna Polgár, Zsuzsanna Vajda: Historie létání.

Praha, Studio DAMÚZA, Katarína Vrbová: Co chce Jepice, r. Katarína Vrbová.

Praha, Divadlo Buchty a loutky, Monika Knoblochová a spol.: Tragédie o doktoru Faustovi aneb Co jsem myslil, že jsem dělal, že jsem se tomu pekelníkovi upsal, scénář Kateřina Schwarzová a Vít Brukner.

Praha, Loutková divadelní společnost Pana Párka, KALD DAMU, původní text Matěj Kopecký: Posvícení v Hudlicích, r. Marek Párek.

Pezinok (SK), Divadlo PIKI, Iva Procházková, Katarína Aulitisová: Babička z vajíčka, r. Katarína Aulitisová, Ĺubomír Piktor.

Pustá Kamenice, Martin Hak, Martin Hak: Velrybí doupě, vypráví Martin Hak.

Liberec, Divadelní společnost Kordula, I. Instančuk, P. Kordová: Papírové pohádky, aneb Tři pohádky o kmotru Zajíci, r. Pavlína Kordová.

Pécs (HU), MárkusZínház, tradiční lidové hry Kathputli.

Praha, Vocaď pocaď, B. Vyskočilová, C. Eftimiadisová: O dobrém jídle, námět a realizace Barbora Vyskočilová a Claudie Eftimiadisová.


Inscenace, které nejsou součástí oficiálního programu:
Brno, Divadlo Líšeň, Mazel a Sakumprásk.
Praha, KALD DAMU, Damúza, loutková pohádka Š. Lustiga a A.Vitvarové z KALD DAMU: Dlouhý, Široký a Bystrozraký.
Jaroměř, Děvčátko a slečny, Ušubraná, r. Holasová, Prášilová, Němečková.
Chrudim, LS MLíKo, humoreska Aloise Gallata: Baláda.
Kathputli (MárkusZínház, Maďarsko), Theatre de la liberté, Dlouhý, Široký a Bystrozraký.
Loutkářský štrúdl, série minipředstavení, bylo možné shlédnout mimo jiné rakvičkárnu z chrudimské historie Prahnízdo chrudimských kosů aneb paní Kosová a pan Kos, či bleší cirkus Jiřího Polehňy. Letos tu máme Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, Krále Ječmínka, Budulínka od Víta Peřiny, Cikánské princezny, což je adaptace textu Ivany Fajtlové, Amanitky, Bílého Myšáka, což je autorská hra, Zelené děti z Vyšehradu, veršovaný text na české mytické motivy a pak jsou tady další autorské věci.


Inscenace z krajských přehlídek, které nebyly zařazeny do hlavního programu:
Praha, Baribal, z.s., Eva Černá: Pes vypráví: České pověsti.
Praha, Loutkové divadlo Jiskra, V. Cinybulk, Petr Slunečko: Čertův švagr.
Praha, FRYDOLÍN, Mirek Ryšavý inspirován Bohumilem Schweigstillem: Pohádka trochu jinak.
Krnov, ČERVIVEN SENIOR, Guus Kuijer: Jak Tomáš ke štěstí přišel.
Plzeň, Smršť GFK, František Kaska a soubor: Zlozvykárium aneb Pohádky pro zlobivé děti a jejich rodiče.
Česká republika, V Černé, autorský text: Panelák. NEMOHOU SE ZÚČASTNIT.