Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Svitavy, POSED 2014

Přehlídka: Svitavy, POSED, PODZIMNÍ SETKÁNÍ DIVADEL
Rok: 2014
Začátek: 21.11.2014
Konec: 22.11.2014
POSED 2014 - s Edwardem Learem

Podzimní setkání divadel - POSED - ve svitavském divadle Trám je nejen přehlídka a tvůrčí dílna, ale i setkání divadelních nadšenců odkudkoliv. Probíhá odnepaměti a letos se vrací k původní myšlence: zadat osloveným divadelníkům téma (jako domácí úkol) a pak na Posedu předvést výsledek snažení: letošním tématem je život a dílo Edwarda Leara.

Edward Lear byl anglický ilustrátor a především básník, který proslul svými nonsensovými básněmi – limericky, žil v letech 1812-1888 a byl to muž pozoruhodný, měl „velký nos, krátkozraké oči, málo vlasů, hodně vousů a nemotorné tělo širokého dlouhána“, jak o něm napsal jeho geniální překladatel do češtiny Antonín Přidal. A amatérským divadelníkům, muzikantům a výtvarníkům ze Svitav i odjinud stálo za to, věnovat mu jeden večer v divadle Trám!

Tvůrčí dílna Život a dílo Edwarda Leara – divadlo, hudba, obrazy proběhla v pátek 21. listopadu od šesté večerní, pak v klubu Tyjátr zahrála kyjovská kapela Helemese, svižný šraml-šanson-bigbít. Skvěle se to ke ctihodnému panu Learovi hodilo.

A pro děti bylo na Posedu taky pěkně – následující sobotu přivezlo Studio DAMÚZA z Prahy pohádku Z tajného deníku Smolíčka Pé s loutkami a živou hudbou. Jak praví autoři hry: „ Svět je jako gramofonová jehla a otázkou je, do jaké dráhy se jehla zarazí…“ Pěkně začal podzim s divadlem ve Svitavách.
Petr Mohr

Koná se v divadle Trám, pořádá Fabrika a Dramatická školička Svitavy
Účast souborů:
Edward a slečny ZUŠ Jaroměř, Dramatická školička Svitavy
Bibliografie:
Mohr, Petr: Posed 204 s Edwardem Learem. Divadelní HROMADA, 2014, podzim-zima, s. 25
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':