Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Hořovice, Loutkářské Hořovice

Přehlídka: Hořovice, Loutkářské Hořovice (Středočeský kraj)
Ročník: 1
Rok: 1962
Začátek: 3.5.1962
Konec: 5.5.1962
První loutkářská část krajské soutěže STM.
Zúčastnilo se 11 loutkářských souborů Středočeského kraje.
Účast souborů:
Hořovice, LS Malá scéna, J. Kainara: Zlatovláska - II. cena poroty - za inscenaci a dobrou kulturu mluv. slova (první nebyla udělena). Současně byl udělen souboru i putovní pohár Středočeského kraje.

Vlašim, DLS ZDŠ, Nina Gernětová: Kačátko

Příbram, DLS ZDŠ, Nina Gernětová: Kačátko

Lešany, soubor Vojenského útvaru, K. Havlíček Borovský: Král Lávra, zajímavé zvláštní použití stínových obrazů - kombinace s postavou recitátora, vkusně působící představení.
Paralelní akce:
"Při soutěži byl pohotově souběžně vydáván i zpravodaj Soutěžní hlásek, který průběžně informoval účastníky o průběhu, kladech i nedostatcích či jiných připomínkách,o složení a činnosti porot obou soutěží a v závěru i jednotlivé výsledky.
V Soutěžním hlásku byla současně připomínána připravovaná oslava 650letého výročí trvání města Hořovice... Během soutěží bylo průběžně vydáno 6 ks listů, oboustranně tištěných a tím také přispěl ke zdárnému průběhu soutěže LH.
...souběžně s LS probíhala i soutěž mnoha souborů i jednotlivců ve hře na harmoniku." (Zřizovatelem místní Malé scény byl ZK ROH np. Harmonika.)
Bibliografie:
MORÁVEK, Ivan: Historie loutkářství v Hořovicích. Rkp. 2010, s. 9. CD kART leden 2011. Viz Hořovice / Přílohy.
Poznámka:
Prosíme o pomoc při doplnění údajů k této přehlídce.
Obor:
Druh přehlídky:
Typ přehlídky:

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':