Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Lomnice nad Popelkou, Lomnická rolnička

Přehlídka: Lomnice nad Popelkou, Lomnická rolnička (Východočeský kraj)
Ročník: 4
Rok: 1990
Začátek: 23.3.1990
Konec: 25.3.1990
Východočeská přehlídka loutkářských souborů s postupem na národní přehlídku Loutkářská Chrudim. Tradiční minifestiválek loutkového divadla Lomnická rolnička.
Účast souborů:
Hradec Králové, Had PKO, Jiří Polehňa: Podivuhodné příběhy Dr. Fausta. Cena za dobrou úrověň loutkoherecké práce.

Hradec Králové, Divadlo Jesličky - Vendelín, Alois Jirásek a Jiří Polehňa: O rytíři Bruncvíkovi aneb Kterak národ český lva do erbu dostal. Cena Romanu Markovi za mimořádný loutkoherecký výkon.

Rodinné loutkové divadlo manželů Šedových, Za dračí korunu. Cena za inspirativní přínos v oblasti rodinného divadla.

Modřišice, Čmukaři, Petr Vydra a Hudra (?): Vzbouření Kabáta Kubáta, (mladá parta Čmukařů).

Svitavy, Pablízek, podle Knihy Sedmikrásky Eduarda Petišky: Vojenské pohádky.

Svitavy, Cukrnebudem, Jiří Trnka: Zahrada, Jana Vykydalová a tři studenti SPŠ. Cena za schopnost bezprostředně oslovit dětského diváka. Doporučení do širšího výběru na NP LCH.

Svitavy, CIS nebo Dlask, Jitka Zelená: Zmrzlinář, (Radek Svojanovský, Petr Čížek, i když se to už dnes nejmenuje CIS, ale ...). Cena Jitce Zelené za autorský a režijní podíl na inscenaci. Doporučení do širšího výběru na NP LCH.

Svitavy, PV "C", William Shakespeare: Sen noci svatojánské, dramatizace a režie Jitka Zelená, (PVC je Pravá Větev "C", tedy Pavla Svobodová a Jitka Zelená). Cena Jitce Zelené za autorský a režijní podíl na inscenaci. Cena Pavle Svobodové za mimořádný herecký výkon. Nominace na NP LCH.

Svitavy, "C", William Shakespeare a Beneš Buchlovan a Karel Šefrna: Hamlet, r. Karel Šefrna. Cena za inscenaci. Cena Karlu Šefrnovi za chov. Nominace na NP LCH.

Představení DLS:

Světlá nad Sázavou, LS LŠU, O Budulínkovi.
Světlá nad Sázavou, LS LŠU, Pohádka o třech prasátkách.

Chlumec nad Cidlinou, DLS MěDPM, Michal Černík: Knížka malých pohádek.
Lektoři:
Milada Mašatová, František Zborník, Jaroslav Provazník, Daniela Weissová a Petr Mohr.
Bibliografie:
MOHR, Petr: Haj hou!. Loutkář, roč. 40, č. 7, 5.7.1990, s. 147 - 149, 3 foto. Referát z přehlídky amatérských loutkářských souborů (Lomnice nad Popelkou, 23.3.1990) se stručným zhodnocením všech zúčastněných inscenací.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':