Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Jičín – město pohádek

Přehlídka: Jičín - město pohádek
Ročník: 2
Rok: 1992
Divadelní festival – oslava pohádky a její žánrové pestrosti, vytváří především prostor pro tvořivost a fantazii dětí. Druhý ročník byl zasvěcen tradici J. A. Komenského. Pořádá Nadace festivalu JMP.
Účast souborů:
Hradec Králové, ZUŠ Na Střezině, Jan Werich: Lakomá Barka, r. Ema Zámečníková.

Jičín, Agentura na věži a volné herecké sdružení: Loutkové představení hrané v kombinaci s loutkami Petra Kavana z Malé Lhoty. (Jde o unikátní loutky – sochy, které původně nebyly určeny pro loutkoherce).
Paralelní akce:
Výtvarná akce – malování dětí na jičínském námětí s Radkem Pilařem.
Osobnosti:
PILAŘ, Radek – autor ilustrací dětských knih, čestný člen Nadace festivalu JMP, vedoucí projektu malování dětí na jičínském náměstí.

ZÁMEČNÍKOVÁ, Ema, vedoucí dětského kolektivu ZUŠ Na Střezině z Hradce Králové.
Bibliografie:
KMOCHOVÁ, Věra: “… a proto tam ta slunečnice je…” AMATÉRSKÁ SCÉNA 1993, č. 9, s. 18. (Informace i o předešlých ročnících).
AMATÉRSKÁ SCÉNA 1992, č. 9, S. 17.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':