Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Hradec Králové, Divadlo evropských regionů

Přehlídka: Hradec Králové, Divadlo evropských regionů
Ročník: 12
Rok: 2006
Začátek: 21.6.2006
Konec: 30.6.2006
DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové.
Účast souborů:
V hlavní části, v tzv. „In programu“ Divadla evropských regionů bylo uvedeno 76 představení včetně 12 koncertů. Na nich se podílelo 716 umělců z 9 zemí, z Česka, Slovenska, Itálie, Německa, Finska, Francie, Polska, Ruska, Velké Britanie, Holandska - nejvzdálenější byl soubor ze španělského ostrova Tenerife.

Open Air, tedy „Off program“ nabídl 128 představení v nichž hrálo, performovalo a tančilo celkem 913 umělců z 6 zemí, z Česka, Slovenska, Polska, Francie, nejdále to do Hradce Králové měli pohádkáři z Ugandy a Mozambiku. Na hradeckých Regionech, kterým už mládež, posedlá divadelním slavením, říká prostě „fesťák“, se sešlo 1 629 účinkujících ve 204 představeních, Open Air se na programu Regionů podílí už téměř šedesáti procenty! A je tedy největším ve střední Evropě, nejlacinějším (rozpočet kolem 600 tisíc) a pořadatelsky nejrychlejším – od uzávěrky přihlášek k vytištění plakátů uplynou pouze tři týdny!
Bibliografie:
GREGAR, Alexandr: UŽ PO SEDMÉ OPEN AIR! Divadelní HROMADA - léto 2006

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':