Databáze českého amatérského divadla

Ročníky přehlídek: Vyšší Brod, Vyšebrodské divadelní dny

Přehlídka: Vyšší Brod, Vyšebrodské divadelní dny (Jihočeský kraj)
Ročník: 6
Rok: 2000
Začátek: 12.10.2000
Konec: 14.10.2000
Vyšebrodské divadelní dny (VDD), jihočeská přehlídka amatérského divadla

Pořadatelé: DOS Hrudkováček z Vyšího Brodu za spolupráce Městského kulturního zařízení a Vyšebrodského sdružení historického, a především za finanční podpory MěÚ ve Vyšším Brodu, Okresního úřadu v Českém Krumlově a Ministerstva kultury ČR.
Účast souborů:
Strakonice, DS Čelakovský, (nesoutěžní), Zdeněk Podskalský - Žena v trysku století.

Kardašova Řečice, DS J.K.Tyla, Marie Kubátová : Jak přišla basa do nebe. Doporučení do širšího výběru na NP ve Vysokém nad Jizerou.

Katovice, DS AMOK, Jaroslava Krejčová: Nesvádějte to na Amora aneb Historické omyly v lásce.

Zliv, DS Hudradlo: Miroslav Slavík: Dárečci aneb Co jste si navařili to si račte sníst...! Doporučení do širšího výběru na NP ve Vysokém nad Jizerou.


Vyšší Brod, DOS Hrudkováček, Oldřich Augusta: O chaloupce z marcipánu.
Lektoři:
ČERNÍKOVÁ, Jarmila
KODEŠ, Jaroslav
Bibliografie:
HOLAKOVSKÝ, Milan: Divadelní dny jsou i na jaře. Ochotníci. Českobudějovické listy, roč. 8, č. 108, 10.5.2000, s. 5. Informace o jarní části přehlídky jihočeských ochotnických divadelních souborů ve Vyšším Brodě, kterou pořádá místní spolek Hrudkováček (citován jeho vedoucí J.Anderle). Vyšebrodské divadelní dny mají statut jihočeské krajové přehlídky a umožňují postup na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim.

HOLAKOVSKÝ, Milan: Vyšší Brod hostil divadelníky. Amatérská přehlídka. Českobudějovické listy, Jižní Čechy, roč. 8, č. 112, 15.5.2000, s. 9, 1 foto. Ohlédnutí za přehlídkou amatérských divadelních souborů Vyšebrodské divadelní dny, ze které lze postoupit na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim. Citován ředitel přehlídky a zároveň vedoucí místního souboru Hrudkováček J.Anderle.

KODEŠ, Jaroslav - ČERNÍKOVÁ, Jarmila: Vyšebrodské divadelní dny. AS 2000, č. 3.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':