Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: Jakub MAKSYMOV

Datum narození: 11.12.1992
Místo narození: Jaroměř
Jakub MAKSYMOV, nar. 11. 12. 1992 v Jaroměři

Do LDO ZUŠ ho rodiče přivedli na začátku školního roku 1999/2000. Vyrostl v loutkářské líhni ZUŠ v Jaroměři pod vedením Jarky Holasové.
V roce 2012/2013 nastoupil na DAMU k Tomáši Žižkovi na divadelní tvorbu v netradičních prostorech, po roce odešel, v roce 2013/2014 nastoupil na KALD, bakaláře udělal na konci akademického roku 2015/2016, 2016/2017 studoval v Giessenu na Angewandte Theaterwissenschaft, na konci ak. roku 2018/2019 získal titul MgA. a od ak. roku 2019/2020 studuje prezenčně na KALDu v doktorském programu.

Poprvé se zúčastnil krajské loutkářské přehlídky v HK v Jesličkách
2003 se souborem "Spolu, ale každý sám" v představená Žirafí opera.
Následovaly
2004 - Jan Werich: O zasloužilém vrabci,
2005 - K. J. Erben, Jiří Suchý: Není Štědrý jako Štědrý aneb Koláž
2006 - E.Lear, J. Žáček: 28 způsobů, jak se zasmát anebo najíst?, I. M. Jirous: Ta krajina byla…
2007 - Trakař podle O. Wilde Oddaný přítel
2008 - O muži, který počítal šišky podle Marie Voříškové
2009 - Měšťák šlechticem aneb loutková komédie „bez Kašpárka“ J. Holasová a soubor dle Moliéra.
2011 - v souboru "Labyrint" v inscenaci "Labyrint podle Jana"
2012 - v souboru "Mirkle" v inscenaci "Hotel".
2015 – v souboru Mikrle, Jakub Maksymov a soubor: Substrát, použité texty: K. Čapek, B. Němcová, účast na Audimafor 2015, účast na Šrámkův Písek 2015.


Samostatné projekty:
2007 - O HONZOJ. Podle japonské pohádky vymyslel, napsal a folkloricky přenesl na území střední Evropy Jakub Maksymov a sám hraje jako pohádku s ponaučením, ped. ved. Jarka Holasová. Účast na KP loutkářských souborů v Hradci Králové v Jesličkách v roce 2007, cena za autorskou tvorbu. Účast na CP LCH a na Dětské scéně v Trutnově 2007.

2008 - VE DVĚ NA HRUŠKÁCH, podle španělské lid. pohádky Paní Bída, dramatizace, úprava a režie Jakub Maksymov a Jarka Holasová. Výtvarno Jakub Maksymov, hrají Jakub Maksymov a Pavel Holínský. Účast na KP LS v Hradci Králové v Jesličkách, cena Jakubu Maksymovi za výtvarnou složku inscenace Ve dvě na hruškách, účast na Dětské scéně v Trutnově. Patnáctiletý Jakub Maksymov společně s vedoucí Jarkou Holasovou obdrželi cenu za originální autorství.

2009 – Jakub Maksymov a Jarka Holasová: Ve dvě na hruškách II, r. Jarka Holasová a Jakub Maksymov. Účast na ObP loutky, Hradec Králové (cena Jarce Holasové za neutuchající tvůrčí hledání rozmanitých tvarů) - 3. doporučení na NP LCH. Účast na KP AUDIMAFOR, LCH, Mladé scéně v Ústí nad Orlicí. Účast na CP ŠP - doporučení na CP JH. Účast na CPJH.

2010 - Někdo, Jakub Maksymov a Jaroslava Holasová podle Jiráskovy Lucerny: LÍPA aneb Dárek k výročí nebo jen tichá bouřka?, dramatizace a režie Jakub Maksymov a Jarka Holasová, scénografie a loutky (marionety na drátě) a hudba Jakub Maksymov, Účast na KP AUDIMAFOR, Kostelec nad Orlicí - doporučení na Mladou scénu. Účast na CP Mladá scéna, Ústí nad Orlicí. Účast na ObP loutky, Hradec Králové (cena Jakubu Maksymovi za originální autorskou interpretaci české klasiky a cena Jarce Holasové za pedagogické vedení v inscenaci) - doporučení na Loutkářskou Chrudim. Účast na NP LCH - Cena za autorskou koncepci inscenace.


2011 - DS NĚKDO, Jack London (inspirováno románem Tulák po hvězdách), překlad Josef Pospíšil: DARRELL STANDING, r. Jarka Holasová. Dramatizace Jakub Maksymov a Jarka Holasová, hraje Jakub Maksymov, mluví Jan Holínský a Zdeněk Ryba, saxofon Zdeněk Ryba, svítí Monika Němečková. Účast na AUDIMAFOR, Hradec Králové 2011, cena Jakubu Maksymovovi za sílu výpovědi v inscenaci Darrell Standing. Účast na CP Mladá scéna, Ústí nad Orlicí 2011 - cena za inscenační uchopení textu. Účast na NP Divadlo jednoho herce, Kaznějov 2013.

2012 - Někdo, Jakub Maksymov – inspirováno povídkou Thomase Manna Zaměněné hlavy Kálí, namó namá, režie: Jarka Holasová a Jakub Maksymov. Účast na AUDIMAFOR, Hradec Králové 2012 a na KP loutkářská a dětská divadelní přehlídka 2012, cena za působivé ztvárnění příběhu z indické mytologie

2013 - Někdo (Praha), Jakub Maksymov na motivy podpovídky Karla Čapka: UMĚL LÍTAT, r. Jakub Maksymov, Zdeněk Ryba. Účast na AUDIMAFOR, Hradec Králové. Účast na CP ŠP. Účast na CP Loutkářská Chrudim - cena souboru za hledání osobitého jevištního výrazu. Účast na CP Wolkrův Prostějov - Cena Wolkrova Prostějova s nominací na Jiráskův Hronov. Účast na CP Jiráskův Hronov. Účast na Deset Deka Festivalu, Náchod.

2014 - Jedenáct a půl kilogramu/Praha/Tuhaň (Jakub Maksymov, Tomáš Loužný, studenti KALD DAMU Praha), Jakub Maksymov, Tomáš Loužný: PAPRSKY SLUNCE, Režie: Jakub Maksymov, dramaturgie: Tomáš Loužný, hrají: Kateřina Císařová, Bára Purmová, Dominik Migač, Vojta Vávra
Surová pohádka o návratu mladíka, kterého si voda tehdy nevzala. Umělý mýtus o králi chránícím zájmy své země. Příběh o hledání nového světla. Účast na Theatrum Kuks 2014. Účast na KP Audimafor 2015, doporučení na MLADOU SCÉNU a čestné uznání za inscenaci, Účast na CP Mladá scéna 2015, Ústí nad Orlicí - cena za scénografické pojetí a inscenační koncept s přihlédnutím k hereckým výkonům - doporučení do doprovodného programu Jiráskova Hronova.

Související Obrázky

Jaroměř,  ZUŠ  Někdo, Ve dvě na hruškách, LCH 2009
Jaroměř, Někdo ZUŠ F.A. Šporka, Lípa, LCH 2010
Jaroměř, Někdo, O Honzoj, LCH 2007
Jaroměř, Někdo, Uměl lítat, CP Jiráskův Hronov 2013
Jaroměř, Někdo, Uměl lítat, CP Loutkářská Chrudim 2013
Jaroměř, Někdo, Uměl lítat, CP Šrámkův Písek 2013
Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka, Někdo, KÁLÍ, NAMÓ NAMÁ, KP AUDIMAFOR Hradec Králové 2012
Jaroměř, ZUŠ, Někdo, Darrell Standing, KP Audimafor Hradec Králové 2011


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Jaroměř, Někdo, O Honzoj, LCH 2007
Jaroměř,  ZUŠ  Někdo, Ve dvě na hruškách, LCH 2009
Jaroměř, Někdo ZUŠ F.A. Šporka, Lípa, LCH 2010
Jaroměř, ZUŠ, Někdo, Darrell Standing, KP Audimafor Hradec Králové 2011
Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka, Někdo, KÁLÍ, NAMÓ NAMÁ, KP AUDIMAFOR Hradec Králové 2012
Jaroměř, Někdo, Uměl lítat, CP Šrámkův Písek 2013
Jaroměř, Někdo, Uměl lítat, CP Loutkářská Chrudim 2013
Jaroměř, Někdo, Uměl lítat, CP Jiráskův Hronov 2013