Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: KUNC, Leopold, Doubravice nad Svitavou

Datum narození: 1882
Místo narození: Doubravice nad Svitavou
Datum úmrtí: 23.11.1932
Místo úmrtí: Doubravice nad Svitavou
23.listopadu 1932 náhle zemřel Leopold Kunc, rolník a náměstek starostův, ve věku 50 let.
Již delší dobu churavěl, ale smrt jeho přece jen překvapila. Večer ještě chodil, klidně ulehl a ráno byl domácími lidmi nalezen mrtev. Starostou byl od 17. května 1922 do 15. listopadu 1931. Za něho byla kronika obce Doubravice založena a také je na ní jako starosta podepsán.

Byl člověkem nadaným, duchapřítomným,vtipným, ale slabé vůle. Velmi měl rád hudbu. Sám byl dobrým hudebníkem a za svého dirigování přivedl místní hudbu k značnému rozkvětu.

Zvláštní zásluhu měl o místní divadlo. Byl duší divadelního kroužku Tyl, který před válkou i čas po válce byl středem divadelní činnosti v Doubravici.

Vytvořil řadu pěkných postav - Havlíčka ve stejnojmenné hře, vodníka v Lucerně, Vratka v Radúzu a Mahuleně, Buška v Našich furiantech, krajánka Šebestiana Šafránka ve veselohře z Českých mlýnů, Vojtěcha písničkáře v Chudém písničkáři a řadu jiných. Nejmilejší úlohou mu byla postava krajánka Šebestiana Šafránka.
Bibliografie:
PAMĚTNÍ kniha V. - http://www.doubravicens.cz/index.php?nid=441&lid=cs&oid=2550
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':