Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: POPEL, Konrád, lektor a porotce, Brno

Konrád Popel
Až do chvíle, kdy jej první režie Klímovy hry Dios vystřelila na zářné nebe Severomoravského divadla Šumperk, pracoval jako osvětlovač, jevištní technik a náborový pracovník Městského divadla ve Zlíně. V Severomoravském divadle Šumperk působil dva roky jako herec s jednou samostatnou režií v divadelní sezoně.
Pak s výkonným týmem talentovaných činoherních dobrodruhů založil soukromé profesionální divadlo Hromadná procházka v Prostějově, kde se
spolu s kolegy Pavlem Hromádkou a Pavlem Petrem Procházkou, začal podílet na uměleckém provozu. Několik let byl kmenovým režisérem Loutkohry Jihočeského divadla ve městě, kde chvíli přebýval i Josef Švejk.
Dvě sezony umělecky šéfoval brněnskému divadlu Polárka. Zpíval v hudebně naučném tanečním souboru Vaškův Věšák, kde všestranně rozvíjel svého punkového ducha.
Když mu do spacáku vleze múza, dějí se pak různé věci umělecké..
Bibliografie:
Valašské Meziříčí, Setkání - MJF. Oponka 2013, č. 1, s. 7.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':