Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: HÁJEK, Jaroslav , LD

Datum narození: 7.10.1857
Místo narození: Hradec Králové
Datum úmrtí: 26.12.1928
Místo úmrtí: Hradec Králové
Povoláním truhlář

188x si pořídil vlastní loutkové divadlo a v hrával v domě U Škadrabů v Dlouhé ulici. Měl loutky 40cm, dekorace od malíře Františka Pikače. Později divadlo prodal hradeckému úředníkovi Pozděnovi.

1882 vyřezal 60cm loutky pro loutkové divadlo Bohumila Červeného, loutky kostýmovala jeho manželka Pavla Hájková. S Hájkovými loutkami se loutkami se hrálo také u Waldecků na hradeckém Malém náměstí.
Bibliografie:
ČERVENÝ, Václav: Jak se hrávalo loutkové divadlo v Hradci Králové, Loutkář 2, 1917/18, s.70-71

KNÍŽÁK, Milan: Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku od vystopovatelné minulosti do roku 1950, Praha 2005, s. 302

TESAŘ, Zdeněk: Ochotnické loutkářské soubory na Královéhradecku, diplm. práce DAMU, katedra altern. a loutkového divadla, praha 2003, s. 22-23

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':