Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: TYC, Petr

Datum narození: 20.4.1965
Místo narození: Praha
Tanečník, pedagog, choreograf, inscenátor, absolvent pražské Taneční konzervatoře (obor klasický tanec) a choreografie na pražské Hudební akademii múzických umění u prof. Pavla Šmoka. Absolvent studijního pobytu ve studiu Merce Cunninghama v New Yorku.
Působil v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka a v Rambert Dance Company v Londýně. Od roku 1994 působil jako nezávislý choreograf, vyučoval na pražské DAMU, na Taneční katedře HAMU v Praze, vedl taneční soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci, spolupracoval se Státní operou Praha. Režíroval v HaDivadle, Divadle Komedie a v projektu Bouda činohry ND Praha.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':