Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: BRANNYOVÁ, Jolana

Datum narození: 31.1.1965
Místo narození: Český Těšín
V Českém Těšíně vyrůstala, navštěvovala základní i střední školu a jako příslušnice polské národnostní menšiny složila i polskou maturitu. Poté odešla do Prahy na Divadelní fakultu Akademie múzických umění studovat loutkoherectví.
Sedm let působila v řadě prestižních inscenací královéhradeckého Divadla Drak (mj. Prodaná nevěsta, Strakonický dudák).
Od školního roku 1999/2000 je učitelkou dramatické výchovy královéhradecké ZUŠ Na Střezině (Divadlo Jesličky Josefa Tejkla). Působí jako lektorka či v porotách divadelních a recitačních soutěží. Citu pro hudbu, rytmus a svých hereckých zkušeností využívá při přípravě představení svých žákovských skupin. Její nadšení pro techniku se projevuje i v představeních, která jsou vždy zajímavě výtvarně pojata.
Svých hudebních schopností využívá mimo jiné i při tvorbě vlastních nápaditých jazzových textů, zpívá plynně česky, polsky a anglicky (např. v kapelách nChant Jazz, Kantoři, SexTet).
Bibliografie:
http://www.munimedia.cz/prispevek/ucitelka-dramaticke-vychovy-musi-mit-mnoho-trpelivosti-rika-jolana-brannyova-7645/
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':