Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: FABUŠ, Jozef

Datum narození: 24.3.1950
Po absolvování Střední školy uměleckého průmyslu v Bratislavě studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Komenského v Trnavě, ale ze školy odešel a vystřídal několik zaměstnání.
V letech 1990–1992 psal do časopisu Zlatý máj,
od roku 1993 píše divadelní recenze do časopisu Mezičas, později přejmenovaném na Divadlo v mezičase, píše i do časopisů Romboid, Mosty a Svět a divadlo, věnuje se také překladům polské poezie.

Uměleckému přednesu se věnoval od základní školy,
v roce 1962 zvítězil ve své kategorii na Wolkerově Prostějově,
několikrát soutěžil na Hviezdoslavově Kubíně, kde v roce 1965 získal jednu z hlavních cen a v roce 1972 skončil druhý, a soutěžil i ve Valašském Meziříčí.

Potom působil v porotách různých recitačních soutěží na Slovensku, včetně od 90. let Hviezdoslavova Kubína, a v letech 2000 a 2001 byl porotcem Moravského festivalu poezie.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':