Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: VYMĚTAL, Jiří, Valašské Meziříčí

Datum narození: 7.4.1951
Místo narození: Vsetín
Jiří Vymětal

Směnový mistr v chemické továrně. Veškerý volný čas věnuje kultuře. Osm let chodil do ZUŠ a co se tam naučil, zúročil hned po ukončení základní školy v beatové skupině Kajmani, ve které hrál na saxofon a zpíval.
Pak jeho kulturní aktivity pokračovaly v roce 1968 členstvím v radě klubu Mistral, v níž setrval až do jejího rozpuštění a v roce 1973 se zase zúčastnil zakládání divadla Schod, které ale hned po premiéře první „maloformácké“ hry Good by Jimmy opustil a odešel na dva roky na vojnu.
V roce 1976 se vrátil do civilu i do divadla a od té doby už je s Lubošem Gruberem oporou mužské části hereckého souboru.

Ze všech členů divadla také nejčastěji hraje v různých filmech, ať již jde jen o malé role, jako ve filmech Spát a spát (1996) a Balíci (2004), nebo o hlavní role ve středometrážním filmu Otevřená krajina svobodného muže (1998) a v celovečerním filmu Ještě žiju s plácačkou, věšákem a čepicí (2005).

Od roku 2000 působí také v dětském loutkovém divadle Pimprlata jako scenárista a režisér.
Bibliografie:
FABIÁN, Josef: Heslo pro Databázi ČAD. Rkp. 2006.

Související Obrázky

Valašské Meziříčí, Schod, film Ještě žiju s plácačkou, věšákem a čepicí, 2005


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Valašské Meziříčí, Schod, film Ještě žiju s plácačkou, věšákem a čepicí, 2005