Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: GRUBER, Lubomír, Valašské Meziříčí

Datum narození: 12.7.1950
Místo narození: Rýmařov
1969–1971 sloužil ve Valašském Meziříčí jako voják základní služby a už tenkrát se zde zapojil do kulturního života jako člen Divadla poezie ŽELU. Našel si zde také nevěstu, a přestože se po vojně vrátil domů,
v roce 1974 byl ve Valašském Meziříčí opět a po dvou letech v národním podniku DEZA se stal školníkem a je jím až dosud.

1974 sice nějakou dobu působil ve valašskomeziříčském Divadel poezie, která vedl ing. Broll, ale již koncem roku začal nacvičovat se Schodem hru Hamlet IV. A po její premiéře v lednu
1975 ve Schodu zůstal, stal se jeho oporou a hrál ve všech inscenacích divadla až do roku 2001.

To vynechal hru Homo Dalibor, ale od té doby už zase hraje ve všem a navíc si ještě v roce 2004 zahrál s Vymětalem a Bublíkovou v televizním filmu Balíci.
Bibliografie:
FABIÁN, Josef: Heslo pro Databázi ČAD. Rkp. 2006.

Související Obrázky

Valašské Meziříčí, Schod, Gruber Lubomír


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Valašské Meziříčí, Schod, Gruber Lubomír