Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: MACH, Jindřich, Valašské Meziříčí

Datum narození: 3.10.1900
Místo narození: Stará Boleslav
Datum úmrtí: 16.5.1976
Místo úmrtí: Valašské Meziříčí
MACH Jindřich - litograf a malíř skla

Pracoval ve valašskomeziříčské Valašské tiskárně a potom v Reichových sklárnách jako vedoucí litografie, připravující návrhy dekorů k leptání a malbu skla.
Byl vynikajícím ochotnickým hercem – komikem, který byl v době před druhou světovou válkou velmi populární a řadu her i režíroval, a byl itaké dovedným kouzelníkem a manipulátorem.
1970 např. velký úspěch v roli Štětivce v operetě Na tý louce zelený
Po druhé světové válce si zřídil ve městě soukromou dílnu.
Bibliografie:
Josef Fabián: Když opona se rozletí aneb O Dramatickém odboru Lidového domu ve vzpomínkách, dobových záznamech a fotografiích, Valašské Meziříčí

KŘESADLO, Alois: A léta běží, vážení... (Tři divadelníci - sedmdesátníci - z Valašska.) Též foto J.M. AS 1970, č. 6, s. 2.
Archivy:
Soukromý archiv Josefa Fabiána

Související Obrázky

Valašské Meziříčí, Lidový dům, Mach Jindřich


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Valašské Meziříčí, Lidový dům, Mach Jindřich