Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: KVAPIL, Jindřich, Mnichovo Hradiště

Datum narození: 23.2.1947
Povoláním technik.

Scénograf amatérského divadla.
Společně s manželkou Naděždou (nar. 17.2.1948, aranžérka) navrhovali a realizovali scénu a kostýmy pro inscenace divadelního souboru Klubu pracujích LIAZ v Mnichově Hradišti.

V 70. letech absolvovali tříletou Scénografickou školu SČDO,
1979 J. Kvapil vystavoval na pražské výstavě amatérské scénografie pořádané SČDO návrh scény ke hře A. N. Ostrovského Bouře, N. Kvapilová návrh kostýmu do hry K. Čapka Loupežník.

1983 účast na výstavě Česká amatérská scénografie, součást Pražského quadriennale 83
Bibliografie:
ČESKÁ amatérská scénografie. Katalog výstavy pořádané SČDO ve spolupráci s DÚ, Městskou knihovnou, Kulturním domem hl. m. Prahy jako součást Pražského quadriennale 83 v Divadle na Vinohradech 9. 6. - 9. 7. 1983, nestránkováno.

GRIMMOVÁ, Michaela: Scénograf Jindřich Kvapil. Rozhovor. Amatérská scéna 1984, č. 11, obálka.

VÝSTAVA Scénografické školy SČDO & Amatérské scénografie.Katalog výstavy pořádané SČDO ve spolupráci s DÚ, Městskou knihovnou, Kulturním domem hl. m. Prahy v Městské knihovně v Praze 20. 6. - 15. 7. 1979.

Související Pojmy

Související Obrázky

SČDO, Klub scénografů, výstava Česká amatérská scénografie, PQ 1983, charakteristika účastníků výstavy Hnilička(pokrač.), Istel, Kvapil, Kvapilová
Žebrák, KP Erbenův Žebrák 1979, programová brožura, 5. str.


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':