Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: DOMBROVSKÁ, Pavla, Mgr.

Mgr. Pavla Dombrovská je režisérka, scénáristka, herečka a zpěvačka divadla Líšeň. Je mimo jiné autorkou inscenací vytvořených ve spolupráci s romskými umělci: Paramisa - Chytrý hloupý Rom a Princezna Tma.

Divadlo Líšeň je nezávislý profesionální divadelní soubor založený v roce 1998 v Brně. Pro jeho osobitý styl je typická výrazná stylizace vycházející z experimentu s výtvarnem, zvukem, hudbou a pohybem. Část dosavadní produkce divadla Líšeň tvoří loutkové inscenace pro dospělé. Líšeň při své práci využívá staré tradiční divadelní postupy a formy (inspiruje se např. lidovým divadlem, orientálními způsoby jevištní práce) a objevuje nové a neobvyklé možnosti jejich použití. Jednotlivé inscenace jsou výsledkem dlouhodobé tvůrčí práce a doba jejich vzniku se pohybuje okolo jednoho roku. Uvádějí se pak po celé republice a v cizojazyčných verzích putují po evropských festivalech.

1996 – D-Dílna Studia Dům, Pavla Dombrovská: Černá panna. Účast na CP Šrámkův Písek a Jiráskův Hronov. Text hry vyšel v Amatérské scéně 3/2002.
1998 – Pavla Dombrovská – Luděk Vémola: Červená; Bez názvu. Účast na CP Jiráskův Hronov.
Bibliografie:
AS 2002/3, s. I-Divadení hry

Související Obrázky

Brno, Divadlo Líšeň, Hygiena krve, CP Loutkářská Chrudim 2015
Brno, Divadlo Líšeň, Robinson CP LCH 2020


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Brno, Divadlo Líšeň, Hygiena krve, CP Loutkářská Chrudim 2015