Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: ŘÍHOVÁ, Lya

Datum narození: 26.2.1928
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 23.11.2017
Místo úmrtí: Praha
Teatroložka, absolventka divadelní vědy a dějin výtvarného umění FF UK v Praze. Po studiu byla redaktorkou nakladatelství Orbis.
1956–86 působila v Kabinetu pro studium českého divadla Ústavu pro českou literaturu ČSAV v Praze (vedoucí skupiny připravující Slovník českého a slovenského divadla, později byla členkou redakčního kolektivu Slovníku umělců ND a vědeckou tajemnicí Kabinetu).

Podílela se na práci exekutivního výboru FIRT (Mezinárodní federace pro divadelní výzkum) a řídícího výboru Mezinárodního ústavu pro divadelní výzkum v Benátkách.

Více viz: Institut umění – Divadelní ústav / Virtuální studovna / Orální historie českého divadla: http://vis.idu.cz/OralHistory.aspx?id=64948
Bibliografie:
BČAD č. 350, 351
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':