Databáze českého amatérského divadla

Organizace: Pelhřimov, Muzeum Vysočiny

Název fondu (sbírky): Jednota divadelních ochotníků Rieger, Pelhřimov
Uloženo v archivu: Muzeum Vysočiny Pelhřimov, příspěvková organizace
Místa vzniku fondu Pelhřimov
Časový rozsah: 1865-1963
Metráž: 0,18 bm (z toho nic není zpracováno)
Fond je částečně přístupný v souladu se zněním archivního zákona a dalších právních předpisů
Původce fondu (sbírky): Jednota Divadelních ochotníků Rieger, Pelhřimov (1865-současnost)
Tematický popis: Letáky, plakáty, fotografie, korespondence úředního charakteru, program divadelního festivalu, časopis "Umělec", historie divadla v Pelhřimově, výnos darů věnovaných ve prospěch Fondu pro postavení nového divadla v Pelhřimově, inventář vybavení divadla, podklady pro hry Dramatického studia mladých, novinové výstřižky, vkladní knížka, album s novinovými výstřižky dokladujícími úspěchy divadelníků, osobní korespondence, abonentní lístky, scénáře divadelních her, "diplom" v upomínku na ochotnický divadelní festival v Táboře, pamětní kniha, několik ks Týdeníku z Českomoravské vrchoviny, Krkonošský obzor.
Archivní pomůcky: nejsou

Související Obrázky

Pelhřimov, Tyl, 1926 - 1934
Skořepová Markéta, Společenský a kulturní život v Pelhřimově na přelomu 19. a 20. století, seminární práce na Gymnáziu Pelhřimov, 2004


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':