Databáze českého amatérského divadla

Organizace: Hradec Králové, IMPULS

Rok založení: 1990
Skupina organizací:
Středisko amatérské kultury Impuls je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem Královéhradecký kraj a plní úkoly stanovené Koncepci podpory kultury Královéhradeckého kraje. Impuls ve své hlavní činnosti se zabývá podporou a rozvojem kulturních činností a aktivit občanů Královéhradeckého kraje, poskytuje pomoc a služby neziskovým kulturním sdružením, organizuje nebo spoluorganizuje programové, vzdělávací a prezentační akce v oblasti amatérského divadla, amatérského filmu, fotografie a výtvarného umění, sborového zpěvu, folklórních sdružení apod., a to pro děti, mládež i dospělé. Spolupracuje s jednotlivci a občanskými sdruženími i s jejich svazky, s příslušnými odbornými orgány, s NIPOS MK ČR, s orgány samosprávy a s pořadateli přehlídek. Vypisuje tématické umělecké soutěže (např. při Šrámkově Sobotce). Je vydavatelem informačních tiskovin na podporu kulturních činností v rámci Královéhradeckého kraje. (2004 dodal Impuls)


2003 Středisko amatérské kultury Impuls a Volné sdružení východočeských divadelníků připravily v divadle Jesličky v Hradci Králové ocenění nejlepších amatérských souborů a inscenací z přehlídek v uplynulé sezóně. Celkem bylo rozděleno 100 cen a čestných uznání.

2006 Středisko amatérské kultury IMPULS ve spolupráci s Volným sdružením východočeských divadelníků uspořádalo 25. 11. 2006 v Divadle Jesličky tradiční slavnostní setkání divadelníků, spojené s předáváním ocenění udělených za výkony na krajských přehlídkách a tentokrát i s udělením Zlatých odznaků J.K. Tyla. O program se postaraly SexTet Divadla Jesličky a Dočasné duo ZUŠ Žamberk. (MS, AS 2007, č. 1)

Související Ročníky přehlídek

Související Bibliografie

Související Obrázky

Červený Kostelec, KP činoherního a hudebního divadla - osobnosti, 2011
Hradec Králové, DNOdílna, Impuls - plakát.
Hradec Králové, DNOdílna, Impuls - plakát.
Hradec Králové, Gregarová Naďa, 2007
Hradec Králové, Impuls, logo
Hradec Králové, VSVD, Impuls, poděkování Vl. Bartošovi, 1999, 1,str
Hradec Králové, VSVD, Impuls, poděkování Vl. Bartošovi, 1999, 2,str
Miletín, Muzeum českého amatérského divadla, 4. sál, 22, organizace


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Hradec Králové, Impuls, logo