Databáze českého amatérského divadla

Organizace: ÚMDOČ, Milevsko, okrsek Emy Destinové

Rok založení: 1942
Rok ukončení činnosti: 1951
Skupina organizací:
1941 vytvořen přípravný výbor, jednotám zaslán oběžník vyzývající k vstupu do nového divadelníko útvaru, podána zpráva ÚMDOČ do Prahy
1942 ustavující valná hromada, 8 zakládajících členů - jednot, v krátké době počet zvýšen na 20 ( dokud trvaly divadelní obdory MOK, okrsek měl 31 členů, po likvidaci se počet spolků snížil)
Z činnosti:
Školení pro divadelní ochotníky ( 6 disciplin 1. stupně, přednášky o ochotnickém divadle i ve vesnicích.
V okrsku spolky s dlouhou tradicí, nejstarší Ochotnická jednota v Milevsku.

1946 předseda Josef Dubský, řídící učitel v Srlíně, jednatel Štěpán Stodolovský, okresní knihovnický inspektor v Milevsku.
Okrsek sdružoval 43 spolky, z nich 12 v okrskové soutěži, prováděl dozor po stránce výběru her. "Mnohé spolky vůbec nehrají, protože řada jejich členů odešla do pohraničí."

1950 sdružoval 33 spolky, v prvním pololetí sehrály 67 představení, z nich 7 na zájezdech. Okrsková rada hodnotila 9 představení.
1951 byl okrsek dle pokynů ÚMDOČ zlikvidován,
Bibliografie:
EMY Destinové okrsek ÚMDOČ v Milevsku. In: Ve službách Thalie II, České divadlo ochotnické, Soubor dokladových statí. Liberec, V. Talík za spolupráce ÚMDOČ, s. 33.

Zprávy ÚMDOČ 1950, č.8-9, s. 198.
Archivy:
kART/obálka ÚMDOČ:
Pokyny ÚMDOČ k likvidaci okrsku, dopis 13.2.1951

Související Obrázky

ÚMDOČ, Zpráva o činnosti, 1946
ÚMDOČ, Zpráva o činnosti, 1946
ÚMDOČ, Zpráva o činnosti, 1946


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
ÚMDOČ, Zpráva o činnosti, 1946
ÚMDOČ, Zpráva o činnosti, 1946
ÚMDOČ, Zpráva o činnosti, 1946