Databáze českého amatérského divadla

Opony: Praha, Nové české divadlo / Novoměstské divadlo, opona, Jan Václav Kautský, 1876

Autor: Jan Václav Kautský
Vročení: 1876
Nové české divadlo otevřeno 1876. Byla to dřevěná stavba na podezdívce obdélného půdorysu se dvěma věžemi v průčelí a s galeriemi na železných traverzách. Divadlo mělo posouvací střechu z železné prosklené konstrukce. První oponu vytvořil malíř dvorní opery Kautský, druhou vídeňský dekorativní malíř Brioschi. Nové české divadlo pro asi tři tisíce diváků bylo pokládáno za nové prozatímní divadlo, za předchůdce Národního divadla, které se v té době stavělo. Přes vleklé průtahy ze strany Staročechů se v aréně začalo hrát dne 6. srpna 1876. Po zprovoznění Národního divadla v roce 1883 české zemské divadlo letní arénu již nepotřebovalo. Budova byla zbourána roku 1885.
Ex? http://www.theatre-architecture.eu/cs/db/?personId=1185&theatreId=518

JV: otázka zda se jedná o dvou oponách, zda první zjištění neuvádí autora Kautského, druhé firmu Brioschi - Burghart - Kautsky .
Bibliografie:
http://www.theatre-architecture.eu/cs/db/?personId=1185&theatreId=518
Historické užití:
Novoměstské divadlo
Současné užití:
Neexistuje
Majitel/umístění:
Nezvěstná
Fyzický stav:
neexistuje, jen informace
Tematická skupina:

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':