Databáze českého amatérského divadla

Opony: Žarošice, Orel, Zdař Bůh, pluh, stisknuté ruce, kříž, autor neznámý, s. a., ztracena

Autor: neznámý
Motiv: Zdař Bůh, pluh, stisknuté ruce, kříž
Dalším druhem obrazů opon, který se objevoval v okolí Žarošic, zvláště u ochotníků Omladiny a Jednoty čsl. Orla, byla následující kompozice: Uprostřed obrazu byl zobrazen pluh jako symbol selství; nad ním podávající si stisknuté ruce jako symbol svornosti a výše ve svatozáři byl zpodoben kříž jako symbol křesťanství. Pod pluhem býval nápis "Zdař Bůh". Takové opony byly v Žarošicích, v Uhřicích a v Násedlovicích.
Vlach, s. 1
Bibliografie:
VLACH, Jaroslav: Divadelní opony a sály v Žarošicích a okolí
Zvláštní otisk z Vlastivědného věstníku moravského roč. 41, 1989, čís. 1 Žarošice, Vlastivědný kroužek 1989, 8 s. Žarošice, Vlastivědný kroužek 1989, 8 s. Popis stavu jevišť a jejich vybavení v roce 1945.
Historické užití:
Orel
Současné užití:
nezachovala se
Majitel/umístění:
nezachovala se
Fyzický stav:
neexistuje, jen informace
Tematická skupina:
Alegorie uživatele (Orel)

Související Organizace

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':