Databáze českého amatérského divadla

Opony: Archlebov, Orel s vavřínovým věncem, dívka s praporem, autor neznámý, s. a., ztracena

Autor: Neznámý
Rozměr: neznámý
Vročení: s.a.
Motiv: Postava Orla s vavřínovým věncem, dívka s praporem.
Postava orla stojící v slavnostním úboru na schodech, umístěná poněkud stranou vlevo, držela v ruce vavřínový věnec. Proti němu stála dívka v bílé říze se skloněným praporem. Za stojícím Orlem byla řada sloupoví, nad ním dvě víly, držící věncové girlandy. (Vlach)

Cit. textu v knize: ARCHLEBOV, okres Hodonín Divadelní kroužek Jednoty čs. Orla patrně oponu pořídil při zřizování nového jeviště v druhé polovině dvacátých let 20. století. Malba na ní znázorňovala postavu orla stojícího v slavnostním úboru na schodech, s vavřínovým věncem v ruce. Proti němu stála dívka v bílé říze se skloněným praporem. Za stojícím orlem byla řada sloupoví, nad ním dvě víly držící věncové girlandy. Autor neznámý, nezachovala se.
Valenta, Jiří (ed.): Malované opony divadel českých zemí. Praha, NIPOS 2010, s. 390
Bibliografie:
VLACH, Jaroslav: Divadelní opony a sály v Žarošicích a okolí. Vlastivědný věstník moravský roč. 41, 1989, č. 1. Vydáno též jako separát. kART Popis stavu jevišť a jejich vybavení v roce 1945. kART

VALENTA, Jiří (ed.): Malované opony divadel českých zemí. Praha, NIPOS 2010, s. 390
Historické užití:
divadelní kroužek Jednoty čsl. Orla, Archlebov
Současné užití:
ztracena
Majitel/umístění:
ztracena
Fyzický stav:
neexistuje, jen informace
Tematická skupina:
Alegorie uživatele (Orel)

Související Osobnosti

Související Organizace

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':