Databáze českého amatérského divadla

Novinky: Zemřel prof. PhDr. Jan Císař, CSc. Ve středu 14. dubna 2021 ukončil svou životní pouť ve věku 89 let prof. Jan Císař, český divadelní pedagog, historik, teoretik, kritik a publicista.

Od počátku 70. let se Jan Císař soustavně věnoval amatérskému divadlu, které v něm získalo vůdčí osobnost svého moderního rozvoje. Byl jediným českým teatrologem, který se amatérským divadlem zabýval po desetiletí komplexně a soustavně. Významně tak přispěl k modernímu vnímání tohoto společenského fenoménu, který cílevědomě reflektoval i ve svých teoretických statích. Více viz rubrika OSOBNOSTI.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':