Databáze českého amatérského divadla

Kalendárium: 1623

Jan Amos Komenský (1592-1670) napsal „Labyrint světa a ráj srdce“. Po porážce českého stavovského
povstání se musel jako bratrský kněz skrývat, r. 1628 opustil definitivně vlast a odešel do exilu, kde od r. 1648 působil jako biskup Jednoty bratrské. Napsal a vydal šest desítek spisů. Ve „Velké didaktice“ (Didactica magna) vypracoval ucelený systém školské soustavy, sedmidílná „Obecná porada o nápravě věcí lidských“, se zabývá koncepcí reformy lidské společnosti. K jeho světové proslulosti přispěla i jazyková učebnice
„Janua linguarum reserata“ (Brána jazyků otevřená), dále „Informatorium školy mateřské, Orbis pictus (svět v obrazech) aj. 1657 byla v Amsterodamu vydána jeho „Opera didactica omnia“.
Pramen: Jírový
Skupina kalendárií:
Významné události ovlivňující společenský život

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':