Databáze českého amatérského divadla

Geografické celky: Běleč

Úplný výčet souborů působících v této obci (o kterých víme) naleznete v odkazech níže pod textem.
Typ geografického celku: Obec
Okres: Kladno
Nadřazený celek: Středočeský kraj
První zpráva: 1919
V meziválečném období vedly společenský život v obci zvláště dva spolky. Sbor dobrovolných hasičů a Dělnická tělovýchovná jednota. ...

Dělnická tělovýchovná jednota v Bělči se prezentovala velmi bohatou činností. Založena byla v roce 1919. ...
DTJ už od počátku působila na jednom s čelních míst v oblasti kulturního života v obci. Kromě již zmíněných Šibřinek, pořádal spolek koncerty v zahradě "Lidového domu", další příležitostné taneční zábavy (Mládenecký vínek, Ples Československé obce legionářské, Maškarní hudebnický ples, Jarní dívčí vínek, Májová taneční zábava, Štěpánská taneční zábava, Všedělnický ples atp.) Velmi oblíbenou zábavou bývala divadelní představení místních amatérských herců. V roce 1927 byla v Bělči otevřena tělocvična , zvaná též Sokolovna, či Liďák.
Bibliografie:

Mapa - Běleč

Otevřít mapu do nového okna - prohledat okolí (testovací provoz)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':