Databáze českého amatérského divadla

Geografické celky: Karlín

Úplný výčet souborů působících v této obci (o kterých víme) naleznete v odkazech níže pod textem.
Typ geografického celku: Obec
Okres: Hodonín
Nadřazený celek: Jihomoravský kraj
První zpráva: 193x
Divadelní kroužek
30. a 40. léta 20. století.

Pro Žákovské divadelní a pěvecké sdružení v Žarošicích, zal. 1932 namaloval pozdější akad. malíř Joža Konečný zdarma oponu 400x200cm s motivem Jaro (radost dětí z přicházejícího jara na louce, rámováno stromy.První rozsáhlé dílo malířovo.Modelem žarošické děti (uvedena jména).
Po ukončení činnosti kroužku opona darována Divadelnímu kroužku v Karlíně, kde tehdy režíroval žarošický rodák učitel Josef Kokorský. Sloužila až do příchodu fronty 1945. Přicházející vojska si vzala oponu jako krycí plachtu na vůz.
Bibliografie:
VLACH, Jaroslav, ochotnický herec a dokumentarista (1913-1995): Divadelní opony a sály v Žarošicích a okolí. Zvláštní otisk z Vlastivědného věstníku moravského, r. 41, 1989, č.1. Žarošice, Vlastivědný kroužek 1989, 8 s.

Mapa - Karlín

Otevřít mapu do nového okna - prohledat okolí (testovací provoz)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':